01 Nisan 2014

ÖĞRENCİLERİMİZDEN HATIRA ORMANI

Çamdüzün’de Orman haftası dolayısıyla Hatıra Orman oluşturuldu.

Silifke Orman İşletmesi’nin hazırladığı hatıra ormanı projesine katılan, Uğur koleji öğrencilerinin de bir hatıra ormanı oldu.

Orman işletmesinin çamdüzü mevkisinde dikim bölgesi olarak ayarladığı yerde okulumuz öğrencileri ile birlikte 220 tane fide dikerek “Uğur Koleji Hatıra Ormanı” oluşturdu.

Öğrencilerle birlikte ağaç diken Uğur koleji Okul Müdürü Kadir KAYNAR , “Günümüzde ağaç dikme önemli bir görev. Çünkü Türkiye’de her ne kadar çevremizi yeşillendirmeye çalışsak ta bir taraftan da yeşiller kayboluyor. O bakımdan orman işletmesinin düzenlediği proje öğrencilerimizi ve beni mutlu etti. Öğrencilerimizi heveslendirme adına önemli bir olay. Orman ve ağaç sevgisinin çocuklara küçük yaşlarda aşılanması gerektiğini belirtti. Kendi elleriyle diktikleri fideler öğrencilerimizi içinde ayrı bir anlam taşıyor. Emek veren herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı tebrik ediyorum; bundan sonra da doğayı koruma, güzelleştirme çalışmalarında destekleyeceğimizi belirtmek isterim; ağaçların dikilmesiyle ormanlık arazinin yeşillenmesi bizi sevindirdi ” dedi. 

{ Geri }